دانلود چارچوب و مبانی نظری سلامت روان و ویژگی های افراد سالم با فرمت word

دانلود چارچوب و مبانی نظری سلامت روان و ویژگی های افراد سالم با فرمت word


خرید و دانلود فصل دوم پایان نامه سلامت روان و ویژگی های افراد سالم با فرمت docx در قالب 40 صفحه ورد


مشخصات فایل
تعداد صفحات40حجم56/885 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdocx
توضیحات کامل
خرید و دانلود فصل دوم پایان نامه سلامت روان و ویژگی های افراد سالم با فرمت docx در قالب 40 صفحه ورد بصورت کامل و جامع با قابلیت ویرایش

معمولاً سلامت روانشناختی را به سه شكل می توان تعریف كرد: نخست به معنای خودآگاهی یا فقدان خودفریبی حل تعارضات و كشمكش های درونی و پذیرش و پیروی ازسرنوشت و تقدیر بشریت. این تعریف توسط زنگیموند فروید، ویلیام مك دوگال، جورج كلی و بسیاری از هستی گرایان و نظریه پردازان نقش مانند تین برگن و لورنز پذیرفته شده است (تئودور، 1380). تعریف دوم شامل خودشكوفایی و تحقق خود می شود. یعنی بالفعل ساختن توانایی های روانشناختی ذاتی و درونی فرد كه چنین امری پس از تحقق پیشرفت آرامش و صفای درونی با استفاده از نوعی دگرگونی روانی میسر می شود.

كارل یونگ گوردون آلپورت، انسان گرایان مانند مازلو و راجرز این دیدگاه را پذیرفته اند. سومین تعریف سلامت روان شناختی حدودی است كه فرد توانسته با «شبكه روابط اجتماعی پایدار یكپارچه شود». اریك اریكسون، آدلر، و بسیاری از جامعه شناسان این تعریف را پذیرفته اند (خداپناهی، 1393). بهداشت روانی علاوه براینكه هدف هر جامعه ای به شمار می آید. معیاری برای سلامت فرد نیز محسوب می گردد. این اصطلاح دارای معانی متعددی است كه از جامعه ای به جامعه دیگر، فرهنگی به فرهنگ دیگرمتفاوت است به همین دلیل در روان شناسی، الگوها و دیدگاه های متفاوتی نسبت به سلامت روان وجود دارد (اندل ، 2009).

فهرست مطالب

سلامت روان

تعریف سلامت روان

معیارهای سلامت روان یا اشخاص سالم

ویژگی­ های افراد سالم

نظریه­ های سلامت روان

منابع


"

مبانی نظری سلامت روان

ادبیات نظری سلامت روان

چارچوب نظری سلامت روان

فصل دوم پایان نامه سلامت روان

خرید مبانی نظری سلامت روان

مقاله

پاورپوینت

فایل فلش

کارآموزی

گزارش تخصصی

کارورزی

اقدام پژوهی

درس پژوهی

جزوه

خلاصه

نمونه سوال