مبانی نظری و پیشینه تحقیق اختلالات روانی در زنان زندانی 36 صفحه

مبانی نظری و پیشینه تحقیق اختلالات روانی در زنان زندانی 36 صفحه

مبانی نظری و پیشینه تحقیق اختلالات روانی در زنان زندانی 36 صفحه

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق اختلالات روانی در زنان زندانی که در آن به بررسی (چارچوب) ادبیات نظری و پیشینه نظری پژوهش در تحقیقات داخلی و خارجی می پردازیم.


مشخصات فایل
تعداد صفحات36
حجم179/656 کیلوبایت
فرمت فایل اصلیdocx

توضیحات کامل

این نوشتار مبانی نظری و پیشینه تحقیق اختلالات روانی در زنان زندانی قابل ویرایش با فرمت ورد doc بصورت جامع و کامل می باشد.

آدمی همواره در مورد سلامت جسم، روابط اجتماعی و جایگاه خود در این عالم نگران بوده است و در این زمینه ها سوالات بسیاری مطرح کرده و پیرامون آن ها نظریاتی ابراز داشته است. بعضی از نظریات تقریبا جهان شمول به نظر می رسند و در بسیاری از مناطق دنیا و اکثر دوره های تاریخی دیده می شوند. طبق نظریه های کهن که امروزه هم به چشم می خورد، اختلال روانی نتیجه عملکرد نیروهای ماوراء طبیعی و جادوئی مثل ارواح شدید و شیطان است. در جوامعی که این نظریه را باور داشتند، درمان به صورت جن گیری انجام می شد (شاملو، 1390).


در تاریخ اختلالات روانی این عقیده نیز رواج داشته که آن ها را ناشی از اختلال کارکرد بدن می دانستند. در یونان باستان به درمان این اختلالات در معبد الهه سلامت می پرداختند. بقراط اهمیت مغز را در تببین این اختلالات دریافت درمان مبتنی بر استراحت، استحمام و رژیم غذایی را توسعه بخشید. حرکت به سی توجیهات منطقی در تبیین رفتار سقراط، افلاطون و ارسطو را تقویت کردند.


اهمیت رابطه ی مطرح شده بین جرم و سلامت روان زندانی ها پژوهشگر را به این سمت سوق داد که میزان شیوع اختلالات روانی در جامعه زندانی چگونه می باشد. پژوهش های داخل و خارج از ایران نیز این موضوع را نشان داد، که میزان شیوع اختلالات روانی در جامعه زندانیان بیش از جمعیت عمومی است و این میزان در حال افزایش است. افزایش میزان اختلالات روانی در زنان زندانی نیز گزارش شده است، لذا با توجه به اهمیت و جایگاهی که زن در خانواده دارد، بررسی وضعیت زنان زندانی در این پژوهش به عنوان یکی از اهداف مهم مورد پیگیری قرار گرفت.

مقایسه ی جمعیت عمومی با جمعیت زندانیان در کشور های غربی، وجود شیوع بیشتر اختلالات روانی مانند سایکوز، افسردگی، اختلالات شخصیت و اعتیاد به مواد در میان زندانیان نشان داد ( فاضل و بیلارگون، 2011). مطالعه فاضل و همکارش نشان داد که اختلالات روانی در زنان زندانی بیشتر از مردان است. اختلالات سایکوز در 4% مردان و 4% زنان، افسردگی در 10% مردان و 12% زنان، اختلال شخصیت در 65% مردان و 42% زنان، اعتیاد به مواد در 48-10% مردان و 60-30% زنان، ناتوانی ذهنی در 1.5-0.5% مردان و 1.5-0.5% زنان و اختلال استرس پس از سانحه در 21-4% مردان و 20-10% زنان مشاهده شده است.

فهرست مطالب

فصل دوم چارچوب نظری و پیشینه پژوهش اختلالات روانی

تعریف اختلال روانی 10

تاریخچه اختلالات روانی 11
اسکیزوفرنی 12
اختلالات بدنی شده 13
افسردگی عمده 14
اختلالات اضطرابی 15
هراس (ترس مرضی) 15
اختلال وسواسی- جبری 16
اختلالات شخصیت 17
• اختلال شخصیت پارانوئید (بد گمان) 18
• اختلال شخصیت ضد اجتماعی 19
ارتباط انواع اختلالات روانی با جرم 19
فراوانی بیماری های روانی در مجرمان 20
پیشینه تحقیق 21
پژوهش های انجام شده در ایران 22
پژوهش های انجام شده در خارج از ایران 26


منابع و مآخذ
منابع فارسی
منابع انگلیسی"

مبانی نظری اختلالات روانی

پیشینه تحقیق اختلالات روانی

فصل دوم پایان نامه اختلالات روانی

مبانی نظری اختلالات روانی در زنان زندانی

پیشینه تحقیق اختلالات روانی در زنان زندانی

پیشینه پژوهش اختلالات روانی در زنان زندانی

چارچوب نظری اختلالات روانی در زنان زندانی

فصل دوم پایان نامه اختلالات روانی در زنان زندانی

مقاله

پاورپوینت

فایل فلش

کارآموزی

گزارش تخصصی

کارورزی

اقدام پژوهی

درس پژوهی

جزوه

خلاصه

نمونه سوال