مبانی نظری و پیشینه تحقیق عزت نفس دانشجویان 43 صفحه

مبانی نظری و پیشینه تحقیق عزت نفس دانشجویان 43 صفحه

مبانی نظری و پیشینه تحقیق عزت نفس دانشجویان 43 صفحه

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق عزت نفس دانشجویان عنوان این نوشتار است که در آن به بررسی (چارچوب) ادبیات نظری و پیشینه نظری پژوهش در تحقیقات داخلی و خارجی می پردازیم.


مشخصات فایل
تعداد صفحات43
حجم202/385 کیلوبایت
فرمت فایل اصلیdocx

توضیحات کامل

این نوشتار مبانی نظری و پیشینه تحقیق عزت نفس دانشجویان قابل ویرایش با فرمت ورد doc بصورت جامع و کامل می باشد. در بخش اول (چارچوب) ادبیات نظری عزت نفس دانشجویان تشریح می شود و در بخش دوم پیشینه نظری تحقیق عزت نفس دانشجویان در پژوهش های داخلی و خارجی مورد بررسی قرار می گیرد.

عزت نفس چیست؟ از کودکی، افراد تصویری از خود تدارک می بینند که شامل تصور و پندار درباره خصوصیات جسمانی، عقلانی و اجتماعی خویشتن است و به ویژه بر شیوه رفتار اشخاصی که نقش مهمی در زندگی آنان دارند، یعنی والدین، معلمان و دوستان مبتنی است. ارزشیابی مثبت یا منفی تصویری که فرد از خود دارد، تشکیل دهنده عزت نفس یا حرمت نفس یا حرمت خود است [46]. منظور از عزت نفس اين است كه افراد نسبت به خود چگونه فكر مي كنند، چقدر خود را دوست دارند و از عملكردشان راضي اند، به خصوص به لحاظ اجتماعي و ورزشي و تحصيلي خود را چگونه احساس مي كنند و ميزان هماهنگي و نزديكي خود ايده آل و خود واقعي آنها چقدر است [47].

عزت نفس زاییده زندگی اجتماعی و ارزشهای آن است و در تمامی فعالیت های روزانه انسان به نوعی جلوه گر بوده و به این شکل از مهمترین جنبه های شخصیت و تعیین کننده ویژگی های رفتاری انسان است [48] و واژه ای است که در محاوره هاي عمومی و روان شناسی کاربرد بسیار گسترده اي دارد و به احساس فرد نسبت به ارزشمندي و تایید او نسبت به خودش مربوط است [49]. عزت نفس عامل روان شناختی مهم و اثرگذار بر سلامت و کیفیت زندگی به شمار می رود [10].


از دیدگاه مذهب اسلام، عزت نفس همچون دری است که حافظ عقیده و عمل مومن است و با شکسته شدن آن، همه چیز مومن در معرض خطر قرار می گیرد. پس انسان معتقد و مطمئن به خود، باید عزت نفس خود را نگه دارد و تن به اموری ندهد که به خودش آسیبی برساند [50]. عزت نفس متأثر از عوامل دروني و بيروني است. منظور از عوامل دروني عواملي است كه از درون نشئت مي گيرند يا به عبارت ديگر، خود شخص آن را ايجاد مي كند . عوامل بيروني به شيوه هاي زندگي، نوع فعاليت بدني و عوامل محيطي تأثير گذار بر فرد اشاره دارد [47].


نمونه پیشینه تحقیق درباره عزت نفس دانشجویان

بوشهری بین سطح آمادگی جسمانی دختران با عزت نفس رابطه ای مشاهده نکرد و بلوچ مقدم دریافت بین آزمون های آمادگی جسمانی با عزت نفس دانشجویان پسر ارتباطی وجود ندارد .بر اساس پژوهشی دیگر نیز ارتباطی بین آمادگی جسمانی و عزت نفس آزمودنی ها وجود ندارد [15].

فهرست مطالب

فصل دوم پایان نامه: چارچوب نظری و پیشینه پژوهش عزت نفس دانشجویان 1-6-1-تعريف مفهومي عزت نفس 1-6-2-تعريف عملياتي عزت نفس

2-2-15-1. تعریف:
2-2-15-2. نظر محققان:
2-2-15-3. مزایای عزت نفس:
2-3-2-1. پژوهش های داخلی:
2-3-2-2. پژوهش های خارجی:
2-3-3. ورزش و عزت نفس:
(f) 2-3-3-1. پژوهش های داخلی:
(g) 2-3-3-2. پژوهش های خارجی:
Article III. 2-4. نتیجه گیری:


منابع
منابع فارسي
منابع انگليسي


"

مبانی نظری عزت نفس دانشجویان

پیشینه تحقیق عزت نفس دانشجویان

پیشینه داخلی عزت نفس دانشجویان

پیشینه خارجی عزت نفس دانشجویان

پیشینه پژوهش عزت نفس دانشجویان

پیشینه نظری عزت نفس دانشجویان

ادبیات نظری عزت نفس دانشجویان

پیشینه تحقیق درباره عزت نفس دانشجویان

مبانی نظری و پیشینه عزت نفس دانشجویان

مقاله

پاورپوینت

فایل فلش

کارآموزی

گزارش تخصصی

کارورزی

اقدام پژوهی

درس پژوهی

جزوه

خلاصه

نمونه سوال