مقاله آموزشی تحقیقی پیرامون بیماری های شایع كودكان

مقاله آموزشی تحقیقی پیرامون بیماری های شایع كودكان

چکیده:

هنگامی كه كود كی بیمار می شود همه عشق وفداكاری پدری ومادری به جوش می آید ومی كوشند سلامتی را به دختر یا پسری كه هیچ علاقه ای را در مورد وی نمی توان زیادی شمرد برگرداند . شاید نخستین اندیشه این باشد كه دست به دامان پزشكی شوند كه در فن شنا دادن بیماران چیره دست است .
از انجا ئیكه بیماریهای كودكان از بسیاری جنبه های مخصوص خود با بیماریهای بزرگسالان تفاوت دارد شعبه ای كاملا تخصصی در پزشكی نوین به وجود آمده است كه طب كودكان نام دارد .
در پزشكی وبخصوص طب كودكان علوم متعدد ومن جمله جراحی دست به دست یكدیگر داده اند تا حدی كه تقریبا معجزه می كنند بیماریهایی كه سابقا علل شایع مرگ ومیر كودكان (آنفلوانزا . ذات الریه . سل و.....) بودند اكنون به علت پیشرفت در علوم مصونیت وپیشگیری دیگر خطرات ومرگ ومیر گذشته را ندارند .
هدف از این تحقیق جمع آوری مجموعه ای مختصر ومفید از بیماریهای شایع كودكان می باشد هر فرد نا آشنا با طب پس از مطالعه این مجموعه می تواند اطلاعات هرچند ناچیز ولی ارزشمندی را در این رابطه به دست آورد آنچه مسلم است این واقعیت می باشد كه هرچه اطلاعات عموی جامعه با علائم عوارض ودوره بیماریهای فزونی یابد در امر تشخیص ود رنتیجه درمان بیماری توسط پزشك تسریع می شود بدین گونه است كه عوارض ومرگ میر به حداقل می رسد .

مقاله

خرید مقاله

دانلود مقاله

دانلود و خرید مقاله

مقاله آماده

خرید مقاله آماده

دانلود و خرید مقاله آماده

مقاله

پاورپوینت

فایل فلش

کارآموزی

گزارش تخصصی

کارورزی

اقدام پژوهی

درس پژوهی

جزوه

خلاصه

نمونه سوال