دانلود تحقیق آب

دانلود تحقیق آب

مقدمه :‌

آب یكی از فراوانترین تركیبات زمین بوده و از آن به عنوان بزرگترین حلال شیمیایی یاد شده است آب یكی از اساسی ترین تشكیل دهنده بافتهای بدن می‌باشد و یكی از پایدارترین تركیباتی است كه در طبیعات یافت می شود و به عنوان ضرورترین عامل حیات و فیزیولوژی بدن شناخته شده است بدون آب كلیه اعمال حیاتی انسان متوقف خواهد شد. تعجب آور نیست كه این منبع حیات بخش در تمام ادوار جای مهمی در افكار بشر دارا بوده و بر اساس شواهد موجود همواره اولین زندگی های قبیله ای و گروهی در كنار جریانهای آب بوجود آمده است و شعرا و نویسندگان بطرق مختلف در نوشته های خود درباره آب و زیبائیهای آن مطالبی نگاشته اند. آب نقش اصلی رساندن مواد غذایی به بافتها و سلولها و دفع سموم بدن و همچنین رساندن مواد غذائی اخذ شده از خاك به وسیله ریشه گیاهان را عهده دار است. آب با تمام خصوصیات فوق به عنوان مهمترین عامل انتقال بیماری بوده زندگی و حیات بعضی موجودات آبی مثل ماهی كه شاید مهمترین عامل تأمین گوشت انسانها می‌باشد به آن مربوط می شود. از آب به عنوان خون رگهای سیاه زمین نامبرده اند و آن را بزرگترین و ارزانترین وسیله شستشو و زدودن كثافات دانسته اند.

در حدود 58 تا 66 درصد وزن بدن یك انسان را آب تشكیل می‌دهد كه به طور غیر یكنواخت در تمام بدن پخش شده است، میزان آب موجود در بدن انسان به حسب سن و مقدار چربی متغیر است برای اطلاع از آب موجود در بدن بهتر است به ارقام زیر توجه كنیم:

آب موجود در بزاق 5/99 درصد، خون 79 درصد، بافت قلب 79 درصد، ریه 79 درصد، پوست 72 درصد، چربیهای بدن 30 درصد، ماهیچه ها 76 درصد، پوست 72 درصد، بدن ماهیها 76 درصد و دانه های گیاهی 10 تا 95 درصد تعیین گردیده است.

از نظر اطلاع از آب موجود در مواد غذایی كافی است بگوئیم كه مارچوبه 88 درصد، كنگر 85 درصد، بادنجان 92 درصد، كرفس 94 درصد، قارچ 75 درصد و كلم 90 درصد آب دارند. به علاوه آب در بعضی تركیبات معدنی به صورت (آب تیلور) دیده می‌شود مانند ، یا ، اكثراً آبهای تیلور در 100 درجه سانتی گراد از بین خواهد رفت.

آب در كلیه شئون زندگی مثل آشامیدن عمل آوردن محصولات كشاورزی- بگردش در آوردن صنایع مسائل تفریحی، تولید نیرو، پرورش موجودات آبی كه برای انسان جنبه غذائی دارد و بسیاری موارد دیگر مورد استعمال دارد. به همین دلیل وجود آب در هر اجتماعی به هماناندازه كه در بالا بردن سطح بهداشت عمومی دخالت دارد موجب پیشرفت كشاورزی و صنعت نیز خواهد گردید.

فایل ورد 44 ص

آب

خواص آب

سختی آب

حلال بسیار قوی

ویژگی های آب

مقاله

پاورپوینت

فایل فلش

کارآموزی

گزارش تخصصی

کارورزی

اقدام پژوهی

درس پژوهی

جزوه

خلاصه

نمونه سوال